Hotel – Restaurace – Wellness
Facebook

Tipy na výlet

PÍSEČNÝ PŘESYP U VLKOVA

Poušť není jen Sahara nebo Kalahari. Pouště jsou rozmanitá prostředí a ne jenom obrovské písečné duny. Píseční plochy najdeme i v České republice; jsou sice malé, ale nikoli nevýznamné. Nejznámější česká písečná duna je na Třeboňsku:

Písečný přesyp u Vlkova je lokalitou nacházející u Veselí nad Lužnicí. Pískový přesyp byl v roce 1954 zapsán mezi zvláště chráněná území. Tato písečná duna zabírá plochu o rozměrech 80×60 metrů a nad terénem se tyčí do výšky čtyř metrů. Je dosud velice dobře zachovaná a stabilizovaná, přesto se na volných místech udržuje jemně žlutý pohyblivý písek, na němž při větru vznikají zřetelné čeřiny. Vznik duny sahá až do doby ledové. Vědci se zatím nedopátrali skutečného údaje, takže jedni uvádějí pozdní dobu ledovou, druzí starší holocén, neboli nejmladší geologické období, které začalo koncem poslední doby ledové. Tedy 10 000 – 8500 let před naším letopočtem.

TIP WELLNESS:   MŮŽETE SI U NÁS ZAKOUPIT DÁRKOVÉ POUKAZY V RŮZNÝCH HODNOTÁCH NA WELLNESS PROCEDURY          (MASÁŽE, GALVANICKÉ OŠETŘENÍ PLETI A WELLNESS. TŘEBA JAKO DÁREK K VÁNOCŮM NEBO K JINÝM PŘÍLEŽITOSTEM.

 

VESELSKÉ PÍSKOVNY

 

V Chráněné krajinné oblasti a Biosférické rezervaci Třeboňsko se rozprostírá na 240 ha mezi městem Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov území Veselských pískoven.

Pět oddělených štěrkových jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku v letech 1952 až 1986.

Naučná stezka Veselské pískovny je 7 km dlouhý okruh vybavený 14 informačními tabulemi, které jsou rozmístěny na březích dvou jezer. Tabule seznamují s historií krajiny a okolních obcí a hlavně s přírodou v oblasti štěrkových jezer. Informace na tabulích jsou v českém, německém a anglickém jazyce.

Začátek i konec trasy: Veselí nad Lužnicí, parkoviště u pískoven (cca 1,5km od hotelu Lucia), směr Vlkov.

TIP HOTELU – WELLNESS CENTRUM, PARNÍ KOMORA, FINSKÁ SAUNA A WHIRPOOL PRO 6 OSOB.

KOSTEL POVÝŠENÍ SV.KŘÍŽE

 

Děkanský chrám Páně „Povýšení svatého kříže“ ve Veselí nad Lužnicí stojí majestátně na nejvyšším bodě celého okolí. Kostel leží v nadmořské výšce 429 m, je zdaleka viditelný a má z dálky podobu hradu. Nejstarší zpráva o zdejším chrámu pochází z roku 1261. Původní chrám Páně byl vystaven v románském slohu. Tento chrám měl původně prkenný – rovný strop. Roku 1655 při bouři blesk zapálil chrám a bylo nutno pořídit krov nový. V následujících stoletích proběhla ještě řada dalších úprav, které daly chrámu Páně jeho dnešní tvář.

TIP WELLNESS – MASÁŽE,GALVANICKÉ OŠETŘENÍ PLETI, NEBO ANTICELULITDNÍ MASÁŽ

 

BORKOVICKÁ BLATA

Přírodní rezervace Borkovická blata je chráněné území, které bylo vyhlášené z důvodu ochrany zachovalého fragmentu ekosystému ručně vytěženého rašeliniště přechodového pánevního typu s charakteristickou flórou a faunou.Borkovické rašeliniště začalo vznikat před více než 10 000 lety. Mocnost rašeliny dosahovala hloubky 4-8 m. Jím dnes prochází 4,5 km dlouhá naučná stezka Borkovická blata, která nás nejen seznámí se zdejší přírodou, ale ukáže nám i těžbu (uvidíme tu stroje, které se při ní používaly) či nás zavede na vyhlídkovou věž.

TIP WELLNESS – POSEZENÍ V LOBBY BARU MOON

ČERVENÁ LHOTA – zámek jako z pohádky

Zámek Červená Lhota leží zhruba 20 kilometrů od našeho hotelu a stojí uprostřed rybníka na pevném skalnatém ostrově. Zámek je přístupný přes kamenný most spojující hráz s ostrovem. K zámku vede silnice přes Kardašovu Řečici a nebo cyklostezky pro milovníky jízdy na kole, při návštěvě této památky doporučujeme navštívit restauraci, která je umístěna v budově, která je památkově chráněna a to nabízí klientům možnost vychutnat si jídlo v neopakovatelné atmosféře s přímým výhledem na zámek.


e072f7d1b813d5fb620d75128c5ef499_zámek 04 Červená barva zámku je nepůvodní. K barvě fasády se váže několik pověstí, kde se setkáváme s krásnou zámeckou paní, kterou oknem odnese čert, její tělo není nikdy nalezeno a jen krvavé stopy na bělostných stěnách zámku svědčí o jejím strašném konci. Nesmazatelné skvrny jsou posléze podnětem k provedení krvavě červeného nátěru zámeckých zdí. Stavba byla skutečně původně bílá, červenou barvu získala až začátkem 17. století.


 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit